رویه های بازگرداندن کالا

 رویه بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی دارو

 

رویه های بازگرداندن کالا 

 

 

کاربرانی که از سایت فروشگاه اینترنتی دارسو خرید انجام می دهند، اگر قصد دارند به هر دلیلی کالای خریداری شده را مرجوع نمایند، می توانند به راحتی کالاهای خود را با روش های ارایه شده در ادامه مطلب به فروشگاه اینترنتی دارسو مرجوع نمایند.

 

تمام تلاش تیم دارسو بر این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست کاربران برسد. با این وجود ممکن است پس از خرید به دلایل متفاوت تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. در فروشگاه اینترنتی دارسو این امکان برای کاربران در نظر گرفته شده است که بتوانند با آسودگی خاطر و نهایتا ظرف مدت 7 روز و منطبق بر قوانین ذیل، بعد از دریافت کالا، برای بازگرداندن آن اقدام نمایند.

 

مراحل کاری پیش از اقدام به مرجوع نمودن کالا

پیش از هرگونه اقدامی، در ابتدا با کارشناسان دپارتمان خدمات پس از فروش دارسو، با شماره های ثبت شده در سایت، تماس بگیرید.

 

از ارسال کالا بدون هماهنگی با دپارتمان خدمات مشتریان دارسو خودداری نمایید.

 

برای بازگرداندن کالا، کالای خریداری شده باید در کارتن بسته بندی اصلی خود و بدون هیچگونه آسیب به کالا یا بسته بندی، آماده گردد. همچنین کلیه لوازم جانبی و اقلام همراه کالا مانند کابل، اداپتور، هندفری،  دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند ساعت،و ... می بایست همراه کالای اصلی ارسال گردد.

 

چسباندن یا نوشتن هرگونه توضیحات، آدرس و یا هر مورد دیگری بر روی کارتن یا بسته بندی اصلی و یا پاره و مخدوش شدن آن، امکان استفاده از ضمانت برگشت را ابطال خواهد نمود. در صورت نیاز می توانید توضیحات را در برگه ای جداگانه و یا پشت فاکتور خرید خود درج نموده و در کنار کالا ارسال نمایید.

 

 

 

باتوجه به اینکه کارشناسان دارسو بصورت 24 ساعته و 7 روز هفته و در کلیه ایام تعطیل از طریق چت آنلاین و بخش درخواست پنل کاربری ، مشکلات مشتریان را بررسی می کنند، مشتری می بایست در موارد ذیل مشکل مذکور را حتما به دارسو گزارش دهد.

 

درصورتی که مشکلات مذکور در مدت معین شده اطلاع رسانی نگردد مسئولیت آن برعده مشتری می باشد

قوانین مرجوعی کالا


ایرادات ظاهری:
در صورتی که کالای خریداری شده دارای مشکلاتی از قبیل: ضرب دیدگی، فرو رفتگی، خط و خش، شکستگی و... باشد، مشتری می بایست نهایتا ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا، مشکل را به کارشناس خدمات پس از فروش اطلاع دهد تا بتواند از ضمانت مرجوعی کالا استفاده نماید.

گوشی، تبلت و لپ تاپ ها:
ایرادات سخت افزاری: ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در صورت وجود مشکل سخت افزاری، از قبیل: عدم  کارکرد صحیح دوربین، اسپیکر و میکروفون، پیکسل سوختگی صفحه نمایش، شارژ نشدن و...) قابل استفاده می باشد. (درصورتی که در کالای ارسالی، خط و خش، فرورفتگی و ضربه دیدگی، نوسان برق و آبخوردگی مشاهده شود، از ضمانت مرجوعی 7 روزه خارج می شود.)

ایرادات نرم افزاری: ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در صورت وجود مشکل نرم افزاری از قبیل: لود نشدن سیستم عامل و ایراد در نرم افزارهای پیشفرض دستگاه و...) قابل استفاده می باشد.
نکته: فروشگاه اینترنتی دارسو، هیچگونه مسئولیتی در قبال نرم افزارهای نصب شده توسط کاربر برروی دستگاه ندارد.گجت ها ( ساعت و بند هوشمند و...) :

ایرادات سخت افزاری: ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در صورت وجود مشکل سخت افزاری، از قبیل: عدم کارکرد صحیح سنسورها، اسپیکر و میکروفون، پیکسل سوختگی صفحه نمایش، شارژ نشدن و...) قابل استفاده می باشد. (درصورتی که در کالای ارسالی، خط و خش، فرورفتگی و ضربه دیدگی، نوسان برق و آبخوردگی مشاهده شود، از ضمانت مرجوعی 7 روزه خارج می شود.
ایرادات نرم افزاری: ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در صورت وجود مشکل نرم افزاری از قبیل: لود نشدن سیستم عامل و ایراد در نرم افزارهای پیشفرض دستگاه و...) قابل استفاده می باشد.
نکته: فروشگاه اینترنتی دارسو، هیچگونه مسئولیتی در قبال نرم افزارهای نصب شده توسط کاربر برروی دستگاه ندارد.

سیستم های صوتی ( اسپیکر ثابت – اسپیکر همراه – ساندبار) :

ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در صورت وجود مشکل سخت افزاری، از قبیل: عدم کارکرد صحیح کلیدها، میکروفون، پورت های ورودی و خروجی، شارژ نشدن و...) قابل استفاده می باشد. (درصورتی که در کالای ارسالی، خط و خش، فرورفتگی و ضربه دیدگی مشاهده شود، از ضمانت مرجوعی 7 روزه خارج می شود.)

 محافظ صفحه نمایش و کیف، کاور و قاب ها:
ضمانت هفت روزه مرجوعی کالا در این دسته در صورت عدم رضایت مشتری در صورتی که کالا مورد استفاده قرار نگرفته باشد، قابل انجام می باشد.

ضمانت فیزیکی و اصالت کالا ها در دسته محافظ صفحه نمایش و کاورها تنها در لحظه دریافت کالا از مامور ارسال، قابل پبگیری و بررسی می باشد.
نکته: قاب های هوشمند  و مواردی که دارای پلمپ شرکتی هستند، شامل موارد فوق نمی باشد.

نکته: هرگونه سرویس و تعمیر و مواردی مانند روت شدن دستگاه، خرابی براثر استفاده از لوازم جانبی تایید نشده از سوی شرکت تولید کننده، نصب هرگونه نرم افزار و برنامه تایید نشده از سوی شرکت تولید کننده و موارد این چنینی پیش از هماهنگی و تایید کتبی کارشناسان فروشگاه اینترنتی دارسو، کالای خریداری شده را از شرایط ضمانت بازگشت خارج می نماید.

 

نکته: سلامت فیزیکی و گم شدن احتمالی کالا در زمان ارسال، برعهده ارسال کننده می باشد، در این شرایط تا حصول نتیجه نهایی، امکان هیچگونه مراوده جایگزین از سمت طرفین وجود نخواهد داشت.

رویه های بازگرداندن کالا - ثبت درخواست

در ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

 

رویه بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی دارسو

 

 

 

 سپس در قسمت سمت راست بر روی دگمه "درخواست ها" کلیک نمایید. 

 

رویه های بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی دارسو

 

سپس فرم باز شده را مطابق موارد ذیل پر نمایید

عنوان درخواست: در این قسمت عنوان در خواست خود را درج نمایید.

بخش: از منوی آبشاری موجود، "عودت کالا: را انتخاب نمایید.

پیوست: اگر عکس یا فایلی دارید که به مشکل کمک می کند در این قسمت بارگذاری نمایید.

توضیحات: در این قسمت شرح کاملی از علت مرجوعی کالای مورد نظر رو درج نمایید.

 پس از تکمیل فرم، بر روی دگمه "ثبت درخواست" کلیک نمایید.

 رویه بازگرداندن کالا در وب سایت فروشگاه اینترنتی دارسو

 

 

 

پس از ثبت درخواست، همکاران ما در دپارتمان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی دارسو در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست شما پاسخ خواهند داد. برای پیگیری درخواست خود می توانید از همین طریق ورود به پروفایل کاربری و قسمت درخواست، پاسخ های خود را دریافت نموده و طبق دستور العمل ارایه شده از طرف همکاران ما، مراحل را جهت عودت کالای خریداری شده طی نمایید.

 

رویه های بازگرداندن کالا - مراحل کاری جهت برگشت وجه کالای مرجوع شده

پس از آنکه کالای مرجوعی به دفتر فروشگاه اینترنتی دارسو وارد گردید، کارشناسان دارسو آن را مورد بررسی قرار خواهند داد تا از صحت و سلامت فیزیکی کالا و بسته بندی آن طبق روال ارایه شده اطمینان حاصل نمایند.

در صورتی که کالا از نظر صحت اقلام و سلامت فیزیکی و همچنین بررسی موارد اعلامی از سوی خریدار جهت عودت کالا، مورد تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی دارسو قرار گرفت، کالای مرجوعی به انبار دارسو ارسال خواهد شد، پس از تحویل کالا در انبار و ثبت رسید ورود کالا، در ابتدا همان کالای مرجوع شده با نسخه آکبند همان کالا، تعویض و  برای مشتری ارسال خواهد شد.

در صورت اتمام موجودی آن کالا، درخواست پرداخت وجه کالای مرجوعی به واحد مالی دارسو ارسال می گردد، سپس وجه فاکتور به حساب کیف پول شما در پروفایل کاربریتان عودت داده خواهد شد. این مراحل در شرایط عادی بین 3 الی 5 روز کاری به طول خواهد انجامید.

شما می توانید با وجه برگشتی نسبت به خرید کالای جایگزین اقدام نمایید، یا در صورت درخواست شخصی می توانید از طریق همان سامانه درخواست، تیکت خود مبنی بر عودت وجه از کیف پول به حساب بانکی خود را به همکاران ما ارسال نمایید. ( کلیه مراحل شبیه مراحل فوق می باشد)

در این شرایط، واحد مالی فروشگاه اینترنتی دارسو، وجه موجود در کیف پول شما را صفر و آن را به شماره حساب یا شماره کارت بانکی که در تیکت کاربر ثبت شده است، واریز می نماید. توجه داشته باشید وجه فاکتور مرجوعی فقط به شماره حسابی واریز خواهد شد که به نام خریدار کالا باشد و مجموعه دارسو از عودت وجه به حساب غیر معذور است.

تنها درمواردی که پنل کاربری به نام افرادی باشد که به سن قانونی نرسیده باشند، وجه مرجوعی به حساب والدین ایشان با اولویت پدر، واریز خواهد شد.

در صورتی که در زمان خرید، واریز اولیه از کارت دیگری صورت گرفته باشد و مغایرتی بین حساب مبداء که پرداخت اولیه از آن انجام شده با حساب اعلامی توسط مشتری در حساب کاربری کشف شود، دارسو مطابق با ضوابط و مقررات قانونی، مبلغ را به حساب مبدا عودت خواهد داد و کاربر حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

روال کاری واریز مبلغ کالای مرجوعی از زمانی که به کارشناسان مربوطه عودت داده شود نهایتا 5 روز کاری خواهد بود. در مواردی که به هر دلیلی این زمان اضافه گردد از طریق سامانه پیامکی و تماس کارشناسان به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد.

 

رویه های بازگرداندن کالا - کالای مرجوعی را چگونه ارسال نماییم

 

جهت عودت کالای خریداری شده، پس از تایید کارشناسان این مجموعه، می توانید از طریق بخش ثبت درخواست در پنل کاربری خود، آدرس، تلفن و زمان مورد نظر جهت ارسال کالای مرجوعی را ثبت نموده تا جهت هماهنگی های لازم، کارشناسان خدمات پس از فروش با شما تماس حاصل نمایند.

جهت اطمینان از سلامت فیزیکی بسته بندی کالا در زمان تحویل به شرکت های حمل و نقل، لطفا از آن عکس گرفته و عکس به همراه کد سفارش ( قابل دستیابی از طریق فاکتور خرید یا از طریق پنل کاربری سایت ) به همراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس را به قسمت درخواست پروفایل کاربری ارسال نمایید.

توجه داشته باشید، از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی جدا خودداری نمایید تا کالای مرجوعی از شرایط ضمانت بازگشت خارج نگردد.

 

رویه های بازگرداندن کالا - هزینه ارسال کالای مرجوعی چگونه محاسبه می گردد؟

در صورتی که ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی و یا آسیب دیدگی ظاهری به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دارسو برسد، هزینه ارسال برعهده فروشگاه اینترنتی دارسو می باشد.

 

در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان دارسو، هزینه ارسال کالای مرجوعی، همچنین دریافت مجدد کالا، برعهده مشتری خواهد بود همچنین درصورتی که مشتری پس از دریافت کالا و  قبل از باز کردن بسته بندی از خرید خود منصرف گردد، تمامی هزینه های جاری و ارسالی بر عهده وی خواهد بود.

رویه های بازگرداندن کالا - در چه مواردی می توان کالای خریداری شده را مرجوع نمود؟

 

 اگر کالای ارسالی دارای نقص فیزیکی، مغایرت کالایی با فاکتور خرید و یا کسری اقلام داخل بسته بندی منطبق با موارد مندرج در سایت یا دفترچه راهنما باشد و یا شامل موارد مندرج در قوانین مرجوعی کالا، می توانید کالا را مرجوع نمایید. در این شرایط در صورت تایید نقص مورد نظر از سوی کارشناسان خدمات پس از فروش دارسو، هزینه ارسال کالای مرجوعی به شما پرداخت خواهد شد.

 

در نظر داشته باشید، تمام مراحل کاری مرجوعی کالا، توسط سامانه پیامکی دارسو به اطلاع شما خواهد رسید. همچنین هیچگونه درخواست پرداخت وجه به حساب دارسو یا حساب های دیگر از طریق این سامانه پیامکی برای شما ارسال نخواهد شد، لذا در صورت مشاهده درخواست پرداخت وجه از طریق پیامک به حساب دارسو یا حساب های غیره ضمن نادیده گرفتن آن، مراتب را به کارشناسان واحد مشتریان دارسو اطلاع رسانی نمایید.

 

دارسو، قدردان حسن انتخاب شماست ...