چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم

چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم

چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم

در اینجا راهنمای فعال کردن مسدود کردن تماس و فیلتر هرزنامه است

این احتمال وجود دارد که در یک زمان خود را غرق تماس‌های هرزنامه، پیامک و ایمیل شده‌اید ، و حتی اگر به راه‌حل‌های شخص ثالثی مانند Truecaller روی آورده‌اید، اعلان‌های بعدی هنوز هم کمی انگشت شمار هستند.

خوشبختانه، حتی بدون برنامه‌های اضافی، دستگاه‌های Android و iOS قبلاً به شما این امکان را می‌دهند که تماس‌ها و هرزنامه‌های ناخواسته را مسدود کنید.

در این راهنما، نحوه فعال کردن ویژگی فیلتر هرزنامه و نحوه مسدود کردن تماس‌های شماره‌های ناشناس را توضیح خواهیم داد. هر دو اندروید و iOS را به طور مستقل پوشش می دهد.

چگونه فیلتر اسپم را روشن کنیم

در حالی که برخی استثناها وجود دارد، برای اکثر دستگاه های اندرویدی، برنامه تلفن بومی Google از پیش نصب شده است. به عنوان شماره گیر پیش فرض عمل می کند. چه یک تلفن هوشمند ارزان قیمت، چه میان رده یا پرچمدار، تجربه تماس های هرزنامه اغلب یکسان است و - با فرض اینکه گوشی شما به طور بومی از برنامه تلفن Google استفاده می کند - برخورد با آنها نیز باید یکسان باشد.

برای کسانی که از شماره‌گیر سازنده دستگاه خود (مانند سامسونگ) یا شخص ثالث استفاده می‌کنند، مراحل مسدود کردن هرزنامه احتمالاً با آنچه در این راهنما می‌بینید متفاوت خواهد بود.

چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم

 • برنامه تلفن را باز کنید
 • روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و "تنظیمات" را باز کنید
 • در بخش «کمکی»، «شناسه تماس گیرنده و هرزنامه» را خواهید دید
 • کلید "مشاهده شناسه تماس گیرنده و شناسه هرزنامه" را روشن کنید
 • در مرحله بعد، باید کلید «فیلتر تماس‌های هرزنامه» را نیز روشن کنید.

چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم 

نحوه مسدود کردن تماس های ناخواسته

در حالی که راه هایی برای شناسایی و جلوگیری از تماس گیرندگان هرزنامه وجود دارد، ممکن است به دنبال اضافه کردن شماره هایی باشید که از فیلتر عبور کنند یا شماره های جعلی شناخته شده را برای همیشه مسدود کنند.

چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم 

دو راه برای انجام این کار وجود دارد، یکی این است که به لیست تماس های اخیر خود بروید و شماره ای را که می خواهید مسدود کنید فشار دهید. هنگامی که منوی گزینه ظاهر شد، "Block/Report Junk" را انتخاب کنید. راه دیگر این است که به صفحه تنظیمات بروید:

 • از همان منوی تنظیمات برنامه تلفن، «شماره‌های مسدود شده» را انتخاب کنید
 • کلید مربوط به "ناشناس" را روشن کنید
 • همچنین می‌توانید با کلیک بر روی «افزودن شماره» و وارد کردن شماره‌ای که می‌خواهید مسدود کنید، شماره‌ای را به صورت دستی اضافه کنید.

 

نحوه مسدود کردن تماس ها در آیفون

مسدود کردن تماس ها در آیفون بسیار ساده است. برنامه تلفن اصلی iOS گزینه‌های مشابه شماره‌گیر Google را ارائه نمی‌دهد. بنابراین احتمالاً باید به برنامه‌های شناسایی تماس شخص ثالث مانند Truecaller برای کمک به شناسایی تماس‌های هرزنامه تکیه کنید.

 • برنامه «تنظیمات» را باز کنید
 • برای دسترسی به بخش «تلفن» به پایین بروید
 • «سکوت تماس گیرندگان ناشناس» را روشن کنید. این ساده ترین راه برای جلوگیری از تماس های هرزنامه است، اما، متأسفانه، به این معنی است که می توانید تماس های قانونی را نیز از دست بدهید.
 • برای حل این مشکل ، اگر از Truecaller استفاده می‌کنید، همه گزینه‌های زیر «مسدود کردن تماس و شناسایی» را روشن کنید.

 چگونه از دردسر تماس های مزاحم راحت شویم

البته مرحله 4 کاملاً به شما بستگی دارد. اگر Truecaller را نصب کرده اید و ویژگی های کلیدی آن را فعال کرده اید، می توانید تماس ها را مستقیماً پس از شناسایی مسدود کنید. این برنامه به طور خودکار اعداد را به لیست شماره های مسدود شده شما اضافه می کند.

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
متن نظر:
حاصل جمع اعداد زیر را حساب کنید
3 + 2=

نظرات کاربران


اولین نفری باشید که برای این مطلب نظری ثبت می کند